You are here:  / Porady / 50-lecie koncertu The Beatles

50-lecie koncertu The Beatles

18 sierpnia 1962 roku w Port Sunlight pod Liverpoolem odbył się historyczny koncert jednego z najpopularniejszych bandów wszech czasów – The Beatles – zespołu, którego muzyka do dziś łączy pokolenia. Ich piosenki „Yesterday”, „Let it be”, ” Lucy in the Sky with Diamonds”, „Help”, „Twist & Shout”, „Michelle”, „Hey Jude”, „Yellow Submarine” zna niemal każdy, a 18 sierpnia 2012 znów można było przenieść się w czasie i spotkać chłopaków z wielkiej czwórki. Wszystko to za sprawę zespołu The Postman, który w Gdańsku w ramach 50 rocznicy pierwszego koncertu The Beatles przypomniał jego największe przeboje.

Zespół powstał w 1960 roku, ale właśnie 16 sierpnia 1962 roku pierwszy raz obok Johna Lennona, Paula McCartneya i George’a Harrisona wystąpił perkusista Ringo Star. Niedługo trzeba było czekać – nastolatki oszalały na punkcie czterech niepozornych chłopców, świat ogarnęła Beatlemania.

Ci muzyczni geniusze zmienili oblicze muzyki rozrywkowej, stając się Bogami dla swych młodych wyznawców. To właśnie oni zafundowali nam magiczną podroż, która trwa do dnia dzisiejszego. Mimo, że od rozpadu zespołu minęło już 40 lat ich muzyka wciąż tkwi w naszych sercach. 12 sierpnia b.r. w 50 rocznicę pierwszego koncertu świat postanowił oddać hołd zespołowi. Na całym świecie odbyły się obchody rocznicy tego wydarzenia.

W sobotę 12 sierpnia rozpoczęły się oficjalne obchody 50 rocznicy pierwszego koncertu The Beatles, które trwały cały tydzień. W samo południe na Motławie pojawiła się „Yellow submarine” – wodowana żółta łódź, a następnie The Postman wykonało największe przeboje The Beatles. Tego samego dnia otwarto wystawę „Do You Want To Know A Secret”, którą można było podziwiać przez cały tydzień. The Beatles – zespół, który na zawsze pozostanie w naszych sercach. The Beatles forever!