You are here:  / Teksty / Egzamin na kartę rowerową 2022

Egzamin na kartę rowerową 2022

Rower na lato

Lato jest czasem pięknej pogody, kiedy bardziej niż zwykle chce się więcej przebywać na świeżym powietrzu. Mieszkańcy wsi mają piękne widoki tuż za rogiem. Natomiast osoby mieszkające w mieście mogą korzystać z parków lub wybrać się (choćby koleją) poza miasto, do okolicznych wsi i miasteczek.

Rower jest nieocenionym środkiem transportu na takie krótkie wycieczki na łono natury. Jest też najtańszym środkiem transportu – nie trzeba go tankować i płacić za parking.

Jadąc rowerem ma się bliski kontakt z naturą – twarz ogrzewa słońce, wdycha się zapach powietrza, czy czuje na nogach trawę, która rośnie tuż przy drodze. Rower jest także cichy, nie płoszy zwierzyny, stąd jest większa szansa na zaobserwowanie ptaków, czy ssaków.

Jazda rowerem nie jest trudna. Jednak jeśli ktoś chce się poruszać po mieście, powinien nauczyć się zasad ruchu drogowego i starać zdać egzamin na kartę rowerową 2022. Jazda dwuśladem w mieście, kiedy nie rozumie się znaków drogowych, czy świateł, może skończyć się mandatem w najlepszym wypadku, a w najgorszym – kolizją lub wypadkiem.

Rower to wspaniały środek transportu. Szczególnie latem, kiedy piękna pogoda kusi, by wybrać się na odpoczynek do lasu lub nad jezioro.