You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Haft diamentowy jak wykonać?

Haft diamentowy jak wykonać?

Jak wykonać haft diamentowy?

Rękodzieło jest tą formą wyrazu artystycznego, które pozwala na najwięcej! Sztuka tego rodzaju jest często bezkompromisowa i nie jest tworzona według utartych schematów i koncepcji. Są jednak także przykłady rękodzieła, które można samemu wykonać posługując się gotowym wzorcem. Jednym z najciekawszych jej odmian jest haft diamentowy, czyli swoista mozaika, wykonywana poprzez wykorzystanie małych i błyszczących kryształków akrylu. Haft diamentowy jak wykonać? O tym dowiesz się z tego tekstu.

Do wykonania takiego obrazu potrzebujemy w zasadzie tylko dwóch rzeczy. Po pierwsze, wspomniane już kryształki, dzięki którym powstanie nasze połyskujące dzieło. Po drugie, konieczny jest jakiś przygotowany wcześniej schemat na płótnie – rysunek, według którego będziemy kleić obraz. W sklepach można nabyć gotowe zestawy zawierające wszystko, co jest potrzebne, łącznie z niezbędną także pęseta i specjalnym aplikatorem.

Płotno pokryte jest specjalną substancją kleistą, do której należy za pomocą pęsety wklejać kryształki według gotowego wzoru. Praca jest mozolna, ale ostateczny efekt wynagrodzi wszelkie trudy i znoje. Gotowy obraz warto oprawić w jakąś ramkę i wyeksponować na widocznym miejscu.