You are here:  / Artykuły / Media społecznościowe pomagają zwalczyć samotność

Media społecznościowe pomagają zwalczyć samotność

Według badań przeprowadzonych przez Associated Retirement Community Operators (ARCO) aż większość ludzi w wieku powyżej 65 lat odczuwa samotność czasami lub bardzo często. Niestety dany problem będzie się coraz bardziej pogłębiać, albowiem obecnie mamy do czynienia ze starzeniem się społeczeństwa, które znajduje się w kleszczach epidemii samotności. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, aby wygrać z tym cichym zabójcą? Okazuje się, że odpowiedź ukryta jest w Internecie, a dokładniej w mediach społecznościowych.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytetu w Luxemburgu korzystanie z różnych portali społecznościowych typu Facebook, Twitter, obniża ryzyko depresji aż o 30 procent. Posiadacze kont na ww. serwisach cieszą się znacznie lepszym stanem zdrowia i znacznie lepiej radzą sobie z samotnością.

Internet to prawdziwe dobrodziejstwo dla starszych osób. To dzięki niemu, można odnaleźć znajomych z dawnych lat, komunikować się z rodziną mieszkającą na drugim końcu globu, czy też znaleźć wiele cennych porad na temat zdrowia, ogrodu, mieszkania… Można tak wymieniać w nieskończoność.

Aby znaleźć rzetelną i wyczerpującą odpowiedź na dany temat wystarczy tylko, że w wyszukiwarkę internetową wpiszemy odpowiednie hasło, a już po niespełna kilku chwilach można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W sieci istnieje kilkanaście forum, portali stworzonych specjalnie dla osób starszych. Portali, które mają za zadanie pomóc im w odnalezieniu się w dzisiejszych czasach.

Jednak korzystanie z zasobów internetowych kryje w sobie również wiele niebezpieczeństw. Dlatego wszystkim korzystającym z tego dobrodziejstwa techniki uczeni radzą zachować środki ostrożności. Tylko wtedy korzystanie z sieci będzie bezpieczne, spokojne, efektowne. Pamiętajcie, media społecznościowe, to wasz sposób na walkę z samotnością!