You are here:  / Porady / Place zabaw z atestem

Place zabaw z atestem

Place zabaw z atestem – gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych

Bez względu na to, czy mamy na myśli place zabaw przy przedszkolach, czy te znajdujące się na osiedlach, żeby zostały dopuszczone do użytku, powinny posiadać atest odpowiedniej jakości. W końcu są to miejsca, w których dzieci spędzają sporo wolnego czasu, jest to więc niezwykle istotne, by zabawa była nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna.
Place zabaw z atestem stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla najmłodszych. Elementy wyposażenia mogą być wykonane z metalu lub drewna, ale ważne jest to, by nie stanowiły zagrożenia dla bawiących się maluchów. Nowoczesne, atestowane place zabaw umożliwiają dzieciom realizację kreatywnych, rozwojowych pomysłów na wiele różnorodnych zabaw. Korzystając z atestowanych placów zabaw, dzieci mogą cieszyć się swobodą ruchu i wybierać zabawę na tych elementach, które lubią najbardziej – huśtawkach, karuzelach czy niskich ściankach wspinaczkowych. Aktualne przepisy prawne są bardzo precyzyjne przy określaniu wymagań odnośnie przedmiotów i produktów użytkowanych przez dzieci, a atesty są potwierdzeniem, że dany element spełnia te normy.
Każdy element wyposażenia placu zabaw musi być wykonany z najlepszej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół, co nie tylko zapewni dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, ale będzie też gwarancją długiego czasu ich wykorzystania.